Waterbox Su Arıtma Cihazına Başka Filtre Uyar mı?

Waterbox su arıtma cihazları su arıtma sektöründe  kullanılan bir çok su arıtma cihazından bir tanesidir. Üretim  yeri ülkemiz olan bu marka bir çok evde memnuniyet ile kullanılmaktadır. Sürekli sorulan bir soru üzerine bu makalemizi paylaşmak istedik.

Waterbox su arıtma cihazına uyumlu filtre var mı?

Su arıtma kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı şeylerden biri satış sonrası hizmetlerdir.  Birde insanımız bir ürünü aldı mı hiç sorun yaşamadan ömür boyu kullanmak  ve hiç masraf çıkartmasın istiyor. Fakat su arıtma cihazları bir fabrika usulü çalışır. Temiz su  üreten bu fabrikalar belli kullanımdan sonra filtre bakımı ihtiyacı duyar. Bu bakım yapılmaz ise kullanılan cihazın verimli ve temiz su üretmesini beklemek çok yanlış bir durum olur.

İşte kullanıcılar filtre değişim zamanlarında ortaya çıkan filtre ücreti ve servis parasını çok buldukları için başka arayışlara girmektedir. Waterbox markası servis ağı geniş olan bir firmadır. Hemen her ile ve ilçeye hizmet vermektedir. Waterbox su arıtma  cihazı filtrelerinin orjinalini servis dışında hiçbir yerden temin edemezsiniz. Firma da dışarı satış olmadığı için  diğer arıtma firmalarında bu ürün bulunmaz. Waterbox su arıtma cihazı filtre değişimi bazı müşterilere pahalı geldiğinde veya da servis ile problem yaşadığında başka bir arayışa girmektedir. İşte o zaman Waterbox harici firmalardan teknik servis desteği istemektedir. Firmamız da bu konu işle alakalı yaptığı  çalışmalarda bazı bilgiler edinmiştir. Sizler ile bunu paylaşalım…

Waterbox arıtma cihazlarında muadil filtre değişimi

Waterbox su arıtma cihazlarının filtreleri  piyasada bulunan filtreler ile değişimi yapılabilmektedir. Fakat firma kendi tasarımı ve filtre yapısına göre kullanım yaptığı için cihaz üzerinde bazı değişiklikler yapılmalıdır. İlk filtre değişimi cihaz üzerinde belli revizyon ile gerçekleştikten sonra yapılacak işlem artık kolaylaşmış olacaktır. Bu sayede artık kullanıcı istediği yerden filtre temini yapabilecek istediği  firmadan servis hizmeti alabilecektir. Ayrıca cihazın su kalitesi ile alakalı hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Cihazdan aldığınız suyun kalitesi aynı filtre değişim ücretleri ise daha uygun ve ekonomik olsun.