Su Arıtma Cihazı Kloru Alır mı?

Su arıtma cihazı kloru alır mı ? sorunun cevabı iyi bir su arıtma cihazı  sudaki kloru ve inorganik maddeleri alır. Su arıtma cihazları gün geçtikçe gelişen teknoloji ile sudaki bir çok zararlı maddeyi ayırt etme özelliğine sahip olmaya başlamışlardır.

Klor suya bulaşan hastalıkları ortadan kaldırmak için uzun yıllardan beri suyu dezenfekte etmek için kullanılmıştır. Patojenleri ve hastalıkları öldürmede son derece etkilidir. Maliyeti ucuz ve kontrol edilmesi kolaydır, çünkü yaygın olarak kullanılır. Klor, içme suyu kaynaklarının bakteri gelişiminden korunmaya devam eden su dağılımında artık bir seviyeyi kolayca tutar. Bu nedenle klor en iyi dezenfekte edici ajanlardan biri olarak düşünülmüştür. Etkili ve su kaynağının dezenfekte edilebilmesi için düşük maliyetli olmasına rağmen, klorlama kendi sorunlarına sahiptir.

Suyu dezenfekte etme işleminde en yaygın olarak kullanılan maddedir. Kuyu suyu dezenfekte etme de ve daha bir çok yer altı suyu temizleme ve çökeltme de de kullanılmaktadır.Ancak elbette zararlı tarafları da vardır. Hemde azımsanamayacak kadar fazladır.

Sudaki Kloru Nasıl Alırım ?

Sudaki kloru alma yöntemleri arasında en yaygın yöntem karbon filtre yöntemidir.Karbon filtrasyonu, suyunuza herhangi bir olumsuz etkisi bırakmadan kloru emer. Adsorpsiyon, su karbon filtresiyle temas ettiğinde gerçekleşir. Karbon, evinizdeki her çıkışa temiz, filtrelenmiş su dağıtmak için klor, tat, koku ve organik bileşikleri kaldırır. Kloru uzaklaştıran iki ana sistem türü vardır. İlk sistem tipi, ağır karbon filtreleme sistemidir . Bu sistem, en yüksek performansı sağlayan karbon filtrasyonunu sağlamak için büyük miktarda filtre malzemesi kullanmaktadır. Ortam, yaklaşık 50 “uzunluğunda bir tanka yerleştirilir ve ortam değiştirilmeden önce 5-8 yıl boyunca klor içermeyen su sağlar. İkinci tip sistem standart kapasiteli bir kontak su kartuşudur. Bu filtre muhafazaları, kloru adsorbe etmek için aktif karbon filtreleri kullanır ve standart su kapasitesi için önerilir. Bu sistemler genellikle 4.5 “D, 10” veya 20 “H’dir ve ana su hattı tarafından yerleştirilir. Bu standart kapasite sistemleri daha uygun fiyatlıdır, ancak biraz daha fazla bakım gerektirir, çünkü değiştirme filtreleri her yıl değiştirilmesi önerilir. En yüksek performanslı klor giderme için ağır karbon filtreleme sistemleri arayın ve standart karbon filtrasyon için tüm ev filtre muhafazalarını bulun.

Klorlu suyu arıtma yöntemleri içinde kullanılan bir diğer metod ise Reverse Osmosis ile komple korumadır 
En güvenli içme suyunu sağlamak için Reverse Osmosis içme suyu sistemi senin mutfağında Ters ozmoz, sudaki tüm kirleticilerin% 99’unu ortadan kaldıracak 5 aşamalı bir filtredir. Bu filtrelerin üçü klor ile daha da fazla koruma sağlayacak karbon filtrelerdir ve diğer iki filtre, tüm ev filtresinin çıkarılamadığı ağır metalleri, böcek öldürücüleri ve diğer kirletici türlerini çıkarmak için çalışır. Hem ev filtresi hem de ters ozmoz sistemi ile şişelenmiş kaliteli içme suyu ve klor içermeyen duş ve banyoların tadını çıkaracaksınız.

Sağlıklı bir yaşam için hem sağlıklı su için hemde kullanım suyu olarak ta arıtma suyu kullanın bu sayede uzun ve sağlıklı bir hayat sizi bekler.

Sudaki klor nasıl alınır,Sudaki kloru nasıl arıtırım,Sudaki klor zararlı mı,Klor zararlı mı, Sudaki klor oranı ne,klorlu su içilir mi,arıtma cihazları kloru arıtır mı,kloru alan filtre,su daki kloru arıtan filtre, En iyi klor arıtan arıtma cihazı