Pompalı Su Arıtma Cihazı (Elektrikli)

Pompalı su arıtma cihazları; cihaza gelen şebeke basıncını cihaz üzerindeki pompa sayesinde arttırarak üretim debisini artırır bu sayede atık suya giden suyu da azalmış olur. Üretim değerleri pompasız su arıtma cihazları ile arasında çok fark etmese de elektriksiz su arıtma cihazlarından daha kullanışlı ve ekonomiktir. Ekonomik olmasının sebebi fiyatı değildir atık suya giden suyun az olmasıdır.

Elektrikli su arıtma cihazı pompa sayesinde membran filtre üzerindeki basıncı artırarak üretim kapasitesini olabildiğince arttırır.Sistem üzerindeki su arıtma deposunu doldurma süresi diğer cihaza göre daha çabuktur.

Pompalı su arıtma cihazı elektriksiz çalışır mı? Pompalı su arıtma cihazları iki grupta incelersek bazıları elektriksiz çalışma özelliğine sahiptir. Bazıları ise elektriksiz kesinlikle çalışmaz.Pompalı su arıtma cihazları üzerinde kullanılan ekipmanlar farklılık göstermektedir. İşte bu kullanılan ekipmanlar arasında solenoid dediğimiz bir parça mevcuttur. Bu parçanın kullanıldığı cihazlarda pompalı cihazlar elektriksiz çalışmaz.

Pompalı su arıtma cihazının tankı dolduğunu nasıl anlarız?  Pompalı su arıtma cihazlarında çalışma esnasında cihazın pompa kısmı azda olsa ses yapmaktadır. Bu ses ile cihazın çalışıp çalışmadığını ile alakalı sizi yönlendirebilir. Su arıtma tankı dolduğunda pompa çalışmayı kesecektir. Bu sayede tankın dolup dolmadığını anlayabilirsiniz.

Pompalı su arıtma cihazı su arıtma tankını ne kadar sürede doldurur ? Pompalı su arıtma cihazı su arıtma tankını doldurma süresi pompasız cihaza göre daha kısadır. yine gelen basıncın önemi fazladır. Genel olarak bu süre 30 dakika ile 45 dakika arasında değişim göstermektedir.

Pompalı ve Pompasız Cihaz arasındaki Fark nedir? Bu cihazlar arasında kullanılan ekipmanlar arasında farklılıkların haricinde üretim ve atık su seviyesinde farklılıklar vardır. Pompalı su arıtma cihazı çabuk üretir ve atık su oranı daha azdır. Gelen basıncı ikiye katlayarak membran filtreyi zorlayarak üretimi arttırır. Bu durum pompalı cihaz kullanımını daha mantıklı hale getirmektedir.