Okul Su Arıtma Cihazları

Okul su arıtma cihazları; öğrenim gören öğrencilerimizin temiz ve sağlıklı su kullanımı için tasarlanan su arıtma cihazlarıdır. Su arıtma cihazları artık her alanda sağlıklı su içmek için kullanılan ürünler haline gelmiştir.

Bu durum devlet kurumlarında neredeyse zorunlu hale getirilmiştir. Hatta yeni yapılan okul projelerinde okul su arıtma cihazları projelerde yerini almaktadır. Elbette sadece devlet okullarında değil özel okul veya kolejlerde hatta ve hatta ana okullarında bile su arıtma cihazları kullanılmaktadır.

 

Okullarda kullanılan arıtma cihazlarını iki grupta ele almak mümkündür. Okul merkezi sistem arıtma sistemleri ve bölgesel olarak konulmuş cihazlar aracılığı ile kullanılan cihazlardır.

Okul merkezi sistemi su arıtma cihazları; bu sistem için önceden belirlenmiş alana öğrenci kapasitesine göre yani kullanıcı sayısına göre tasarlanan bir kaç cihazın bir araya gelmesi ile oluşturulan kompack bir sistem dizayn edilir.  Dediğimiz gibi bu sistem hazır bir sistem değildir. Bazı veriler dikkate alınarak tasarımı yapılan bir kaç tane ayrı ayrı görevleri bulunan cihazlardan oluşan bir bütün sistemdir.

Bu sistem okul kazan dairesi bölgesine yerleştirilerek orada montaj işlemi yapılır. Katlara çekilen ayrı bir tesisat vasıtası ile her kata bu temiz su hattından bir bağlantı götürülür. Bu sayede tüm öğrenciler her katta bu temiz su imkanından yararlanma durumu oluşmuş olur. Bu katlara çıkartılan temiz su hatları  paslanmaz metalden yapılan su pınarlarına bağlantı yapılır. Bu sayede kullanmak isteyen kişiler bu alandan su içme ihtiyaçlarını karşılarlar.

Birde okul su arıtma sistemlerinde bölgesel olarak yerleştirilen arıtmalı sebiller aracılığı ile temiz su ihtiyacını karşılama yöntemi vardır. Bu sistemde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Okullarda öğrencilerin erişebileceği bir şekilde yerleştirilen arıtma sebillerine yapılan bağlantı ile öğrenciler temiz su ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Elbette bu sistem küçük öğrencilerden çok biraz daha gelişmiş orta öğretim yapan öğrenciler için daha ideal bir sistemdir. Çünkü küçük çocuklar cihazlar ile uğraştıkları için bozma şansları olabilir.

Firmamız Okul su arıtma sistemlerinde plan ,proje,montaj ve devreye alma işlemlerinde sizi yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Su arıtma alanında okullar için Endüstriyel su arıtma cihazları kullanacaksanız firmamız ile irtibata geçebilir bu konuda destek isteyebilirsiniz.