İonica Su Arıtma Cihazı Filtreleri

İonica su arıtma cihazı filtreleri; Su arıtma cihazları filtre aşamalarından oluşan cihazlardır.Her su arıtma markasının kendine özgü model filtre çeşitleri vardır. İonica su arıtma cihazında kullanılan filtrelerde marka ve modele göre değişim göstermektedir. Genel olarak su arıtma cihazlarında kullanılan filtre modelleri farklı olmuş olsa da  yaptığı iş ve filtre içerisinde kullanılan minerallerin görev açısından işlevleri aynıdır. Çünkü amaç suyu içilebilir bir hale getirip temiz ve güvenilir yapmaktır.

İonica su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler aşağıda resimdeki şablonlarda gösterilmiştir. Bu ürünler İonica tezgah altı su arıtma cihazlarında kullanılan ürünlerdir.Yani evsel cihazlar için kullanılır. İonica endüstriyel alanda da cihazları bulunan bir markadır.

Her su arıtma cihazında olduğu gibi İonica su arıtma cihazlarında da filtre değişim işlemi yapılmaktadır. Belli aralıklar ile yapılmakta olan bu filtrelerin normalde bir standarda bağlamak zordur. Fakat ülkemizdeki şebeke suları baz alınarak belli değerlere değişim değerleri ayarlanmaya çalışılmıştır.

İonica su arıtma filtre değişim süreleri; 6 aylık,senelik ve komple bakım olarak değerlendirilebilir. Bu değişim sürelerinde değişmesi gereken filtre sayısı modeller değişse de aynı kalmaktadır. Yani tezgah altı tüm ionica ürünlerde bu süreler dikkate alınmalıdır.

İonica üçlü filtre değişimi ( Ön filtre Değişimi ) 6 aylık Bakım

İonica Senelik su arıtma bakımında değişen filtreler

Yukarıdaki filtre değişimlerinde sadece ana filtre değişimi gösterilmemiştir. Ürünlerde komple değişim yapılacağı zaman ana filtre dediğimiz membran filtre de değişime girecektir.Ana filtre yukarıda gösterilen filtre değişim sürelerine riayet edilirse uzun bir süre kullanılabilir. Örneğin membran kalitesine göre 3 veya 4 yıl rahatlıkla kullanılmaktadır. Elbette bu kullanılan bölgeye ve kullanılan suyun değerlerine bağlı olarak da değişim göstermektedir.

İonica su arıtma cihazı filtresi,İonica su arıtma filtresi 5 li set,İonica filtre değişimi ücretleri,İonica su arıtma filtre değişim zamanları,İonica su arıtma filtresi satan yer,