İonica Su Arıtma Üçlü Filtre Seti ( 6 Aylık Bakım)

İonica Su Arıtma Cihazı 6 aylık bakım değişen filtreler arıtma dünyasında ön filtre olarak adlandırılan fltrelerdir. Bu filtre seti cihaza ilk su girdiğinde karşılayan filtrelerdir. İşte bu yüzden ön filtre seti denilmektedir.

Su arıtma cihazlarına ilk su girdiğinde öncelikli olarak bu üç filtre suyu karşılayarak arıtma işlemine başlar.Önemsiz gibi gözükse de bu filtreler suyun belli değerlere uzun vadede kullanılabilmesi için getirmektedir. İonica su arıtma ön filtre dediğimiz bu üçlü filtrenin görevi aşağıda yazılmıştır.

İonica 5 Micron Filtre : Su arıtma cihazlarında aslına bakarsanız sadece İonica markasında değil tamamında ilk filtre olarak görev yapmaktadır. Micron derecesinde filtreleme özelliğine sahip bu ürün gelen suyun içerinde bulunan kum.çakıl,partikül,tortu ve kaba maddeleri arındırmak için kullanılmaktadır. Gelen suyun değerlerine ve kullanıldığı bölgedeki alt yapıya bağlı olarak kullanım ömrü değişim göstermektedir.

İonica 5 Micron filtrenin kullanım ömrü 3 ay veya 6 ay arasında değişmektedir.Herhangi bir anormal bir durum ortaya çıkmadığı takdirde rahatlıkla 6 ay kadar kullanımı yapılmaktadır.

İonica GAC Filtre : Su arıtma cihazlarında ikinci sıradaki filtre özelliğini taşmaktadır. Granül aktif karbon filtre olarak adlandırılan bu filtre ile suda bulunan inorganik maddelerin arındırılması hedeflenmektedir. Klor ve benzeri kimyasalların sudan alınarak zarar verme oranı en aza indirilmektedir. Bu filtrenin ömrü 6 ay kadardır.

İonica Blok Karbon Filtre : Su arıtma cihazlarında üçüncü sırada kullanılan filtre modelidir. Reverse osmosis ürünlerinin ilk çıktığı yıllarda ikinci sırada yer alan bu filtre membran ömrünü uzatmak maksadı ile 1 Micron yerine kullanılmaya başlanmıştır. Sudaki renk ve koku gibi maddelerin düzenlenmesinde  rol oynayan bu filtre ile membran filtrenin ömrü uzatılmak istenmiştir. Kullanım ömrü 6 ay kadardır.

Su arıtma cihazlarında kullanılan filtre modellerinin şekli ve yapısı ne kadar değişik olursa olsun iç mineral yapısı hepsinde aynıdır. İonica su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerde şekil olarak birbirinden farklı olsa da yapısal olarak aynı görevi yapmaktadır.

İonica filtre değişimi,İonica öndeki filtreleri değiştirme, İonica üç filtre değişimi kaç para,İonica nın ön filtre takımı