Merkezi Su Arıtma Sistemleri

Merkezi su arıtma sistemleri; şehir şebeke suyu veya kuyu suyu gibi sularda bulunan zararlı maddeleri arındırmak için kullanılan yüksek kapasiteli arıtma sistemleridir. Bu sistem kullanılan alanın giriş kısmına yerleştirilerek gelen suyun bu sistem üzerinden geçerek arıtılması sağlanır. Bu sayede gelen sudaki bir çok materyal arındırılmış olur.

Bu sistemi daire girişine takacak kadar küçük kapasiteli de seçebilirsiniz. Yüzlerce dairesi olan bir site girişine takacak kadar da kapasiteyi yükseltebilirsiniz. İkisinde de istenilen arıtım yapılmış olur.

Daire girişi su arıtma filtresi küçük kapasiteli olduğu için saat girişine takılarak işlem yapılabilir. Dairemizde bulunan su sayacının çıkışına takılacak olan  bina giriş su filtresi ile temiz bir kullanım suyu elde etmiş olursunuz. Bu sayede sudaki bir çok zararlı maddeyi ayrıştırmış olursunuz. Bina girişi su arıtma filtresi örneği aşağıda yaptığımız bir kaç sistemden görsel olarak görebilirsiniz.

Bu tür filtreleme sistemlerinin daha büyük kapasiteli olanları ve otomasyonlu olanlarını da  site merkezi su arıtma sistemlerinde kullanmaktayız. Bu tür sistemlerde istenildiği kadar kapasite artırımı yapılabilmektedir. Gelen suyun şebeke suyu veya kuyu suyu olması sistemde bazı değişikliklere sebep olabilir. Bu yüzden böyle merkezi su arıtma filtresi yapım esnasından önce suyun analizi ve yer keşfi yapılması en doğru yöntem olur.

Merkezi Su arıtma sisteminin faydaları; Şebeke suları içerisinde veya kuyu suyu  içerinde bulunan kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir. Bu sayede Hem sağlıklı su kullanımı yaparsınız hem de evinizde bulunan bir çok ekipman bozulma gibi durumlar ile karşı karşıya kalmaz.

Örneğin ; Evimizde kullandığımız Çamaşır makinesi, Bulaşık makinesi,ütü, şofben, termosifon, güneş enerjisi su depoları , batarya, duşa kabin, musluklar vs gibi kireçli su ile temas halinde olan tesisat, ekipmanlarımız da kireç lekeleri ve tortular zarar vermektedir. Bu durum sizi hem ekonomik olarak hemde zaman olarak kayba uğratır.

Çamaşır ve bulaşık makinenize aldığınız kireç önleyiciler ve benzeri ürünleri artık almak zorunda kalmazsınız. Isıtma da yüksek verim alırsınız. Daha sayılabilecek bir çok yararı vardır. Yemeklerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz, Sebze ve meyvelerinizi yıkayarak zirai ilaç kalıntılarından temizlemiş olursunuz.

Merkezi su arıtma sistemleri ile evimizin tüm musluklarından arıtılmış sağlıklı, güvenilir su akmasını sağlarız.