Double Pass Reverse Osmosis Sistemi

Ters Ozmos sisteminde kullanılan bu sistem double pass (çift geçişli) bir su arıtım yöntemidir. Saf su üretimi için dizayn edilen bu yöntem ile sonuç % 99  başarıya ulaşır. İşletmelerde veya başka alanlarda kullanacağınız saf suyu yani iletkenliği düşük suyu bu sayede elde edebilirsiniz.

Double Pass (Çift Geçişli) RO Sistemi Nasıl Çalışır ?

Ters Ozmos cihazlarda  suyun geçişi esnasında hem üretim kısmına hem de atık kısmına su ayrılır. Bu  Ro cihazın üretim kısmındaki suyu alarak tekrar bir Ro membranın dan geçirerek elde edilen sudur. Bu sayede ilk elementten işlediğimiz suyu tekrar bir elementten geçirerek istediğimiz seviyeye getirmiş oluruz. Tabi bu ilk geçiş ile ikinci geçiş arasında yeni bir basınç arttırıcı pompa kullanılmalıdır. Üretim suyunun düşen basıncını yükseltmek için kullanacağımız pompa ikinci elemente girişin yüksek debi ve basınç  ile olmasını  sağlamaktadır. bu arada iki element arasına depolama sistemi de konulabilir.

Double Pass Reverse Osmosis Cihazı

Neden Double Pass Reverse Osmosis Sistemi Kullanılır ?

Aslına bakılırsa fiyat olarak çok uygun bir sistem değildir. Yüksek maliyetli bir yapım aşaması vardır. Fakat istenilen su bu tesiste işlenerek istenilen parametreye getirilebilir. Örneğin Deniz Suyu veya göl suyu gibi geri dönüşümü zor olan sistemleri  Double pass ters ozmos sistemi ile dönüştürerek kullanabiliriz.

Elbette suyu saf su haline getirmek  için başka kullanılan yöntemlerde vardır. Fakat kullanılan deiyonize  yöntemlerde çok düşük maliyetli değildir. Hatta onlarda kullanılan ekipmanda yenileme çalışması için kullanılan kimyasalların çevre faktörüne çok etkisi vardır. Bu durum göz önüne alındığında kullanılan Double Pass Reverse Osmosis yöntemi çok daha çevreci ve kullanışlıdır.

Double Pass Ters Ozmosun  Kullanıldığı Alanlar

♦ Elektronik Alanında    ♦ Enerji Santralleri   ♦  Kazan besleme suyu   ♦ İlaç  Sanayi 

 ♦ Maden endüstrisi    ♦ Kimyasal Karıştırma   ♦ Kaplama işlemleri   ♦ Soğutma kuleleri 

  ♦ Laboratuvar  İşlemleri İçin  ♦ Metal Terbiye

Yukarıda saydığımız alanlar gibi daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Konu ile alakalı projelerinizde firmamızdan destek alabilirsiniz.