Ters Osmoz (Reverse Osmosis) Membran Temizliği

Reverse Osmosis  Membran Yıkama

Membran yıkama işlemi

Ters Ozmoz membranı bakım işlemi sistem performansını artırmak ve zarların  ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için yapılan işlemdir. Elbetteki her üretim yapan makine gibi Endüstriyel ters ozmoz Su arıtma cihazlarının da belli kullanımdan sonra bakıma ihtiyacı olmaktadır. Reverse Osmosis Endüstriyel Su arıtma alanında temiz su kullanımı için en ideal sistemdir. Bu sistem ile ihtiyacınız olan su değerini alarak kullanım yapabilirsiniz.

Tüm Reverse Osmosis membranları, , besleme suyundaki kirli suyu filtrelemeye  devam ettiği için, Reverse Osmosis Membran zarının kirlenmesi veya filtre edilen suyun debisi düşmesi nedeniyle  periyodik temizlik gerektirir. Sonuç, daha yüksek işletme basınçları, daha yüksek işletme maliyetleri ancak daha az verim ve daha düşük kalitedir.

Ters Ozmoz Membranı ne kadar sürede temizlenmelidir?

Kirli Membran örneği

Endüstriyel  Reverse Osmosis sistemi için, kullanılan suyun değerlerine  bağlı olarak membran temizliği her 12-24 ayda bir gereklidir. Periyodik temizleme yapılmazsa, sonradan yapılacak olan standart temizleme yöntemleri etkili sonuç vermeyebilir. Membran temizliği sökülerek mi yapılır sorusunun cevabını sistemin incelenerek verilmesi gerekir.

Dış membran temizliğinin, RO zarlarının temizlenmesi için en etkili yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Merkez Su arıtma Teknolojileri firmamız,  membran zarlarınızı yeni performansa yakın hale getirmeye yardımcı olmak için yüksek kaliteli temizleme solüsyonlarıyla etkili bir temizleme yöntemi kullanarak Membran zarı temizleme konusunda uzmanlaşmıştır. Yapılan İşlem Membran yıkama Kimyasalları ile  yapılmaktadır. Bu kimyasalların çözeltisi ve ısı değerleri düzgün ayarlanarak belli basınçlarda yıkama işlemi yapılmalıdır. Reverse Osmosis Temizleme solüsyonlarını firmamızdan temiz edebilirsiniz.