Su Arıtma Cihazı Filtre Sıralaması

Su Arıtma cihazı filtre sıralaması; kullanılan bütün arıtma cihazlarında aşağı yukarı aynıdır. Bazı markalar kendine özgü marjinalleşme  çabalarından dolayı  bu işi biraz abartmış olsa da sistem genel olarak bu yol üzerinden yürümektedir.

Su arıtma cihazlarında belli sayılarda filtreler ve bu filtrelerin de ayrı ayrı görevleri vardır. Bu kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir sistemdir.Aslına bakılırsa basite alınan bu sektör çok dikkat edilmeyen bu işlerin ileride ne kadar önemli şeyler olduğu görülecektir.

Su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerin sıralaması aşağıdaki şablonda gösterilmiştir. Bu şablon günümüzde kullanılan sistemin son halidir.Üzerinde bir kaç değişiklik yapılsa da genel olarak en çok kullanılan sistem budur.

Su arıtma cihazı filtre sıralaması

Yukarıda görülen şablonda bazı firmalar filtre fiyatı daha uygun olsun diye Gac filtre ( Granül Aktif Karbon) yerine 1 micron spun filtre kullanmaktadır. Bu da sistemin çalışmasını etkilemez. Bu durum yanlış bir durum da değildir. Reverse osmosis cihazların ilk kullanışında bu sistem kullanılmaktaydı. Fakat şimdi günümüzde yukarıdaki şablonun aynısı kullanılmaktadır. Su arıtma cihazlarında filtre sıralaması şimdilik bu sistemdir.