Sağlıklı Su İç Genç Kal

Temiz su İçmenin Önemi

Nüfusun artmasının ve gelişmişliğin getirdiği sorunlardan bir tanesi de artık taze su içemiyor olmamızdır. Gelişmiş dünyanın insanları ne doğru düzgün beslenebiliyor ne de doğru dürüst yaşayabiliyor. Nerede kaldı anneannelerimizin pamuk gibi ve pürüzsüz ciltleri, ellerimizi tuttuklarında hissettiğimiz yumuşaklık nedense birkaç kavanoz krem sürüyor olmamıza rağmen ellerimizde, cildimizde bir türlü olmuyor. Neden?
Çünkü eskisi gibi tazecik ve sağlıklı sular içemiyoruz. İçtiğimiz suların içindeki pestisitler, ağır metaller, patojenler vucudumuza girmesin diye daha büyük bir tehlikeye kucak açıyor ve paketlendikten sonra aylarca beklemiş suları içiyoruz. Petrol türevlerinden yapılan malzemeler hem dünyayı hem de vucudumuzun içini resmen kirletiyor. Hücrelerimiz hiçte alışmadığı bir malzeme olan petrol atıklarına karşı ne yapacağını bilemez durumda. Böylesi bir durumla karşılaşmış cildimiz de içtiği suyu tutmak yerine bir an önce nasıl atacağının hesabını yapıyor.

Günlük Ne Kadar Su tüketmeliyiz ?

Araştırmalar, vücudumuzun büyük patronu olan suyun kalitesinin her şeyden önemli olduğunu, her gün en az iki litre üzerinde su taze ve sağlıklı su içmemiz gerektiğini, içtiğimiz suların yanlış olması halinde bir çok hastalığın vücudumuza yerleşeceğini söylüyor. Su içmeliyiz! Bu artık herkesin bildiği bir gerçek. Peki ama nasıl bir su içmeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz?
Şebeke borularının, depolarımızın temizliği her zaman istenilen ölçüde olamıyor ne yazık ki. Damacana ve pet şişelerin doldurulma süreci ve sonraki bakımlarının yaratacağı sorunlar ise basında sık sık yer almaya başladı.
Paketlenmiş suyu içmememiz gerektiğine göre ne yapmalıyız?
Merkez Su Arıtma size evinizde kendi suyunuzu üretme olanağı sunuyor. Şebekenize kadar gelen suyunuzu tercih edeceğiniz, set üstü ve set altı bir Merkez Su Arıtmadan alınmış bir ürün ile yeniden yapılandırarak ve arıtarak sağlıklı ve taze suyunuzu anında elde edebilirsiniz.

Vücudumuzdaki Su Oranı

Yeterli miktarda sağlıklı suyu tüketirsek sindirim, bağışıklık ve sinir sistemimiz daha rahat çalışır, kendimizi yorgun hissetmeyiz. Vücudumuzun ¾’ü suyla kaplıdır. Günlük su ihtiyacını karşılamak için içtiğimiz su temiz ve taze ise bu bütün sağlığımıza yansır. Sağlıklı bir beden sağlıklı bir cilt demektir. Doğru suyu tüketen, nem oranı yüksek bir ten kolay kolay kırışmaz, kurumaz.
Cildimizin sağlıklı ve zinde olmasını istiyorsak yeterli ve sağlıklı su tüketmeliyiz. Sağlıklı Arıtma suyunu kullanırken cildinizde ki farkı bir kaç hafta içinde fark edebilirsiniz. Cildiniz gittikçe parlaklık ve canlılık kazanacak, cildinizin kuruma nedenli kırışıklıkları gittikçe yok olacak.
Merkez Su Arıtma Firması sağlıklı su arıtma cihazları ile bundan sonraki doğum günlerinizle barışabilir, yılları tersine döndürebilirsiniz. Merkez Su Arıtma Cihazları  ile sağlıklı ve taze su üreterek sağlıklı ve genç görünmenize kapıları açar.