Kuyu Suyu Arıtma

Kuyu suyu arıtma veya Artezyen suyu Yer altı sularının kullanımı açısından güzel bir başlıktır. Bu suların tekrar işlenerek kullanım suyu veya içme suyu olarak kullanılması geleceğimiz açısından çok önemlidir.

Yeryüzüne yağan yağmur suları ve  karların erimesi ile meydana gelen sular, eğimle birlikte akış kazanarak belirli noktalarda toplanarak  denize akmaktadırlar. Ortaya çıkan bu genel su birikmesi yeryüzünde Güneş ışınlarının verdiği ısı ile  buharlaşma yolu ile tekrar havaya karışmaktadır. Ortaya çıkan buharlaşma bulutlar içinde kümeleşip birikerek yağmurları meydana getirir. Havada yeteri kadar nem oranının yükselmesi ve sonunda maksimum seviyeye gelmesi ile yağmur olarak yeryüzüne düşmektedir. İşte bu duruma su döngüsü adı verilmektedir. Su döngüsünde, yeryüzüne çıkmayan sular, yeryüzünde çeşitli yerlerde birikmektedir. Özellikle dağlık ve ormanlık alanlarda önemli birikmeler ortaya çıkmaktadır. Kayaların arasından akan sular belli noktalarda bitkiler tarafından emilmektedir. Su, akışkan bir yapıya sahip olduğundan, sürekli olarak yer değiştirir. Yer değiştiren sular yer altına inmek için geçirgen tabakalarla karşılaşmalıdır. Bu sayede yer altı kaynak suları ortaya çıkar.  Belli bir çalışma ile tekrar yeryüzüne çıkarılan bu sulara kuyu suyu diyoruz.

Artezyen Suyu Arıtma Sistemleri

Artezyen Suyu Arıtma

Yer altı sularının tespit edildiği yerlerde yapılan sondajlama işlemi ile kuyular açılmaktadır. Açılan kuyuların ağzından su akması durumunda farklı hareket edilmektedir. Artezyen suyu veya Kuyu suyu denilen suyun kullanım alanları son derece geniş ifade edilmektedir. Bu sular; hem içme suyu, hem tarım suyu, hem kullanım suyu ve hem de sanayi suları olarak kullanılmaktadır. Kuyulardan elde edilen suların bir dizi işlemden geçirilmesi ile bu kullanım alanları meydana gelmektedir. Bu işlemlerin her biri, son teknoloji kullanılarak elde edilen cihazlarla yapılan işlemleri kapsamaktadır. Bu sayede elde edilen su güven içinde kullanılır. Bu işleme Artezyen suyu arıtma işlemi diyoruz. Bu sayede  yer altından çıkan kuyu suları belli işlemlerden geçirilerek  gerek üretimde fabrikalarda gerekse içme ve kullanım suyu olarak bir çok alanda kullanılmaktadır. Sizde Kuyu suyu ile alakalı aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

  • Kuyu Suyu Arıtma Fiyatları,
  • Kuyu Suyu Analizi,
  • Kuyu Suyu Arıtma Cihazları,
  • Kuyu Suyu Arıtma Montajı,
  • Kuyu Suyu Arıtma Servisi,
  • Kuyu Suyu Su Arıtma Sistemi Devreye Alma,
  • Kuyu Suyu Arıtma Minerali,
  • Kuyu Suyu Dezenfeksiyon ve Kimyasalı

Kuyu suyu ve benzeri tüm arıtma sistemleri ile alakalı ihtiyacınızda firmamıza danışabilir ve destek isteyebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız.