Fleck 5600 Valf Programlama Hakkında

Fleck 5600 valfler; endüstriyel su arıtma alanında kullanılan ekipmanlardır. Filtre ve yumuşatma sistemlerinde kullanılan bu ürünler kapasiteye göre seçim işlemi yapılmaktadır.  Mineral doldurulan bir tankın otomasyonunu sağlamak için başlık kısmına takılmaktadır. Pentair Fleck 5600 Valfler belli ölçülerde tank kapasitelerinde kullanılır.Bu valflerin değişik modelleri vardır.

  • Fleck 5600 Filtre Valfleri
  • Fleck 5600 Yumuşatma Valfi
  • Fleck 5600 Digital walfler

 

Fleck 5600 walflerin montajı  düzgün ve çalışma şartlarına dikkat edilerek montaj edilmelidir.  Filtre veya Yumuşatma valfi üreticinin tavsiyelerine göre yapılmış olan giriş, çıkış ve boşaltma bağlantıları ve uygun su tesisatı kodları ile kurulumu olmalıdır.

Fleck 5600 Valf Programlama Ayarı

1-Yumuşatma kontrol düğmesini servis pozisyonuna getirin ve suyun reçine tankına dolmasını sağlayın. Suyun akışı durduğu zaman, yumuşak su musluğunu açarak tüm hava boşalana kadar bekleyin, daha sonra musluğu kapatın.

Not: Kontrol ünitesinin ön tarafındaki düğme, gösterge yumuşatıcının istenilen pozisyonda olduğunu gösterene kadar çevrilir. Böylece değişik rejenerasyon pozisyonları manuel olarak ayarlanmış olur.

2-Manuel olarak kontrol düğmesini geri yıkama pozisyonuna getirin ve suyun 3-4 dakika için boşalmasını bekleyin.

3-Arka kapağı kaldırın.

4-Tuz dozajının üreticinin tavsiyesine göre hazırlanmış olmasına dikkat ediniz. Gerekirse, tuzu talimat kağıdına bakarak hazırlayınız. Kontrol düğmesini tuz doldurma pozisyonuna getiriniz ve tuz tankının hava kapanının üst seviyeye kadar dolmasını bekleyiniz.

5-Kontrol düğmesini tuz çekme pozisyonuna getiriniz ve durana kadar tuz tankından suyun çekilmesini sağlayınız.

6-Elektriği açınız ve çalıştığından emin olmak için motorun arkasındaki gözetleme deliğinden bakınız. Rejenerasyon günlerini set etmek için gün çemberi üzerindeki pinleri dışarı doru çekiniz. Her pin bir günü göstermektedir. Kırmızı noktadaki pin bugünü göstermektedir. Kırmızı göstergeden saat yönünde hareket ederek istenen rejenerasyon programını elde etmek için pinler içeri veya dışarı doru çekilir.

7-Kontrol düğmesini tuz doldurma pozisyonunun başlangıcına getiriniz ve kontrol düğmesinin otomatik olarak servis pozisyonuna geri dönmesini bekleyiniz.

8-Tuz tankını tuz ile doldurunuz.

9-Kontrol üzerindeki arka kapağı eski haline getiriniz.

10- By-pass valflerinin normal servis pozisyonunda olduğundan emin olunuz.