En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

En iyi su arıtma cihazı hangisi ? sorusu insanlar arıtma cihazı almadan etraflarına sorarak veya internet üzerinden araştırarak cevap bulmaya çalıştıkları sorudur. Taşıma su almaktan bıkan kullanıcılar artık evlerine kendileri temiz su içebilecekleri bir sistem almak için arayışa girerler. Fakat araştırma yaparken o kadar çok şey duyarlar ki artık ne yapacaklarını iyice şaşırırlar. Kafalarında sürekli en iyi su arıtma cihazı hangisi diye sorup dururlar.

İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda bu soruya cevap bulmak çok zordur. Hatta karar vermiş biri bile internetten az bir araştırma yapsa bile kararından vazgeçebilir duruma gelebilir. Çünkü bilgi kirliliği çok yoğun olan bir ortamdır. Peki gerçekte de  en kaliteli su arıtma cihazı hangisidir ?

Su arıtma cihazları her türlü pis suyu belli aşamalardan geçirerek içilebilir hale getiren cihazlardır. İlk çıkış tarihlerinden itibaren bir çok yöntem denenmiştir. En başta sadece filtreleme yöntemi ile başlayan serüven şuan ki en son teknoloji olan Reverse Osmosis ( terz osmoz) yöntemi ile en yükseğe ulaşmıştır. Bu yöntem ile her türlü su prosedürlere uygun işlemlerden geçirilerek içme suyu haline getirilebilir.

Su arıtma cihazlarında en iyi marka hangisidir ? demek çok mantıksızdır. Çünkü Su arıtma cihazlarında prensip olarak kullanılan yöntem aynıdır. Reverse Osmosis Yöntemi kullanan markaların hepsinde çalışma sistemi aynıdır. Burada sadece değişim gösteren filtre ve ekipman kalitesidir. Su arıtma cihazında filtre kalitesi suyun kalitesi bakımından performansı etkileyen faktörlerin başında gelir. Bu yüzden filtre kalitesine ve sayısına dikkat edilmeli ve kullanıcıların periyodik bakımlarda değişimlere riayet etmeleri gerekmektedir. Ayrıca su arıtma cihazlarında depolama sistemi çok önemlidir. Depo şimdilerde daha ucuz olsun diye plastik kullanım yapılmaktadır. Bu doğru bir yaklaşım değildir.

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Su arıtma cihazı fiyatı; Arıtma cihazlarının fiyatları çok uygun değildir. Bu fiyatları uygun hale getirmek için sistem içerinde değişiklikler yapılarak daha uygun hale getirilmektedir. Bu da kaliteden taviz vermek anlamına gelmektedir. Örneğin cihazın dış kabı aynı görülmektedir. Fakat A firması bu ürünü 800 TL satarken  B firması bunu 450 TL satmaktadır. Bu müşterinin kafasını karıştıran en önemli etkenlerdendir. Dediğimiz gibi çoğu firma bu ürünlerin dış kabını aynı fakat iç aksesuarlarını farklı kullanmaktadır.Ancak insanlar dışarıdan bakınca ürünün iç aksesuarlarının kalitesini anlayamaz. Hatta kullanmadan kimse anlayamaz. Fakat filtrelerin kalitesinde veya tankın plastik olarak seçilmesi ile fiyatlarda istenilen değişim sağlanmaktadır. Bu bize göre suyun kalitesinden ve istikrarlı çalışmasından taviz vermektir. Bu internet ortamında yapılan bir araştırma ile bu tür olaylar ile karşılaşmanız mümkündür.

İşte bu tür olaylar ile karşılaşmamak için ürünlerde kullanılan filtre ve aksesuarlarda daha dikkatli alım yapılmalıdır. Bu sayede oluşabilecek sıkıntıların önüne geçilmiş olur. Ayrıca  ürünlere kullanılan filtreler deki gramaj oyunlarına da dikkat etmek gerekir. Burada da aşırı bir orantısızlık mevcuttur.

Bu gibi durumlarda cihazlar üzerinde fiyat değişimi için kullanılan yöntemlerin arasında gelmektedir. Ayrıca zaten ucuz ürün almanın pek mantıklı olmadığını zaten kullandıktan sonra daha iyi anlarsınız.Eğer arıtma cihazı alıyorsanız sağlık için alıyorsunuz demektir.   O zaman ürünü aldıktan sonra sağlığınızı tehlikeye atacak durumlara neden sebep olasınız ki. Su arıtma cihazı aldığınızda üründe kullanılan ekipmanlar sağlam ve kaliteli olsun ve en önemlisi satın alma sonrası satış sonrası hizmetlerde sizi mağdur etmeyecek  firmalar ile çalışmaya gayret gösterin. Bulunduğunuz bölgede şubesi olan sürekli hizmet alabileceğiniz yerler tercih edin. Fakat ismi var veya marka değeri olmuş firmalara da gereksiz para kaptırmayın. Örneğin 1200 TL lik ürünü 2000 TL verip ismi var diye almayın.