Ters Ozmoz (Reverse Osmosis) Sistemleri

Birçok literatürde İngilizce adı ile Reverse Osmosis – RO şeklinde adlandırılan Ters Osmoz tekniği günümüzde hızlıca ilerleyen teknolojilerden biridir. Bu teknik ile imal edilmiş cihazlar bugün dünyada ve ülkemizde enerji santrallerinden tekstil boya hanelerine, meşrubat üretiminden sofra suyu üretimine kadar birçok yerde karşımıza çıkıyor. Yani hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır.Teknolojinin bugün ulaştığı noktada, SU için en mükemmel mineral filtresi olarak nitelendireceğimiz TERS OSMOZ sistemini her teknik kişinin yakından tanımasında yarar olduğunu düşünüyoruz. Ters Osmoz cihazının tasarımında ham su, üretim suyu, kullanılan membran türü gibi birçok teknik bilgi ve tecrübe gerektirir. Merkez Su Arıtma Teknolojileri olarak her türlü su ihtiyacınıza yönelik çalışmaları geçmişten gelen tecrübemiz ile titizlikle sürdürmekteyiz.

Su içindeki mineralleri (iyonları), mekanik olarak, yalnızca su basıncı ile %95 – %99 kadar ayıran Ters Osmoz tekniğinin ülkemizde tatbikat sahası çok geniştir. Araştırma yapmayan meslektaşların pahalıdır ön fikri ile fiyat dahi almadıkları Ters Osmoz sistemi yatırımı bazı sanayi kuruluşlarında 12 ay gibi kısa sürelerde amorti ediyor.

Ters Osmoz Sistemi bugün ülkemizde enerji santrallerinden tekstil boyahanelerine, meşrubat üretiminden sofra suyu üretimine kadar birçok yerde karşımıza çıkıyor. Teknolojinin bugün ulaştığı noktada, SU için en mükemmel mineral filtresi olarak nitelendireceğimiz TERS OSMOZ sistemini her teknik kişinin yakından tanımasında yarar vardır. Su havzalarının bu kadar tehlike altında olması bu tekniğin ilerleyen  dönemlerde daha çok karşımıza çıkacağının göstergesidir. Bizde bunun bilincinde olan bir firma olarak  günümüz teknolojisini de yakından takip ederek projelerimizde daha iyisine ulaşmak için çalışıyoruz.