Su Arıtma Filtre Değişim Fiyatları

Su Arıtma Filtre Değişim Fiyatları; kullanmış olduğunuz su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerin belli bir kullanımdan sonra değişmesi gerekmektedir. Su arıtma cihazlarında en önemli görev filtrelere verilmiştir. Bu filtrelerin de belli bir kullanım ömrü vardır.

Su arıtma kullanıcılarının en çok şikayet ettiği noktalardan biri Su arıtma cihazı filtre değişim fiyatları olduğu herkes tarafından malumdur. Ancak şöyle bir durum vardır. Su arıtma cihazlarını temiz su üreten bir fabrika olarak düşündüğünüzde sürekli size temiz su üreten bir cihaz olmasından dolayı belli bir süre sonra bakıma ihtiyacı elbetteki olacaktır. Her çalışan makine veya cihazın bakıma ihtiyacı vardır. Su Arıtma cihazlarının da düzgün ve verimli çalışması için bakıma ihtiyaçları vardır. Bu da filtre değişimi yapılarak sağlanmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Cihazın Markasına Göre Değişir mi ?

Su arıtma sektörünün gelişmesi ile bir çok marka ve model su arıtma cihazı piyasaya çıkmıştır. Bu cihazların özellik bakımından  çalışma prensibi aynı olsa da gerek üzerinde  kullanılan ekipman ve filtreler bakımından farklılık göstermektedir. Örneğin Çamaşır makinesi hepsi görev olarak aynı şeyi yapmaktadır. Fakat gerek kapasite gerekse içinde kullanılan ekipman açısından farklılık gösterir. Onun gibi düşünmek gerekir. O yüzden su arıtma cihazı filtre fiyatları da markaya göre farklılık gösterirSu arıtma sektöründe kullanılan filtrelerin mineral yapısı birbirine çok benzemektedir. Dışındaki etiket veya firmaların koyduğu Afilli isimler size farklı bir görevi varmış havası verebilir. Su arıtma cihazlarındaki kullanılan filtrelerin kapasitesi,içindeki mineralin kalitesi,mukavemeti ve uzun ömürlülüğü önemlidir. Bunlara göre fiyatlar değişiklik gösterir. Su arıtma filtresinin ömrü aslına bakılırsa gelen suyun değerlerine bağlı olarak çalışmaktadır. Gelen su eğer kirli gelirse su arıtma cihazından geçemeyeceği için tıkanmaya sebep olacaktır. Bu filtrenin ömrünü kısaltabilir. Bu durum filtrenin kalitesizliğinden kaynaklanmaz. Aslına bakarsanız filtre görevini iyi yapıyor demektir. Size piyasada kullanılan filtre modellerinin bazılarının resimlerini aşağıda gösterdik.

Su arıtma cihazlarında rekabetin artması ile oluşan piyasada fırsatçılarında bu sektörde yerini alması kaçınılmazdı. Sektör olarak bu durumdan hoşnut olmasak da elimizden pek bir şey gelmemektedir. Bu başı boşluk yüzünden kullanıcıların kafasında karışıklık ve bilgi kirliliği olmaktadır. Su arıtma filtreleri online satış sitelerinde neredeyse yok pahasına satılmaktadır. İsmi cismi belli olmayan markası ve etiketsiz bir çok ürün satılmaktadır. Ayrıca bunları satanların çoğu da bir arıtma firmasında bile çalışmamış sektörden habersiz, hangi filtrenin ne işe yaradığını bilmeyen kişilerdir. Ancak yapacak bir şey yok serbest piyasadayız. Bunu biz sektördeki firmalar olarak engelleyemiyoruz fakat bilinçli kullanıcılar bu konuda bizi bile geçiyor. Bu işin bilincin de olan sağlığına düşkün insanlarımız sayesinde durum biraz daha iye gidiyor. Ancak yine de bu durumdan ders almayanlar aşağıda da görüldüğü üzere farklı olaylar ile karşılaşmaktadır. Bu bir kullanıcının başına gelmiş bir olaydır.                       KALİTE UCUZ DEĞİLDİR