Su arıtma Cihazı Tankına Su gelmiyor/Arıtma tankına su dolmuyor

Su arıtma cihazı tankına su gelmiyor veya da  arıtma cihazı tankına su dolmuyor ise arıtma cihazda bakılması veya da kontrol edilmesi gereken bazı etkenler vardır.

Su arıtma cihazı tankı; Reverse Osmosis su arıtma cihazlarında su arıtma tankının görevi temiz suyu biriktirerek hazırda bekletmek kullanıcı bu suyu istediği zaman kullanabilsin diye hazırda bekletmektir. Su arıtma cihazlarında filtreleme özelliği çok hassas olduğu için temiz suyu bir yere toplamak gerekmektedir.Toplanılan su arıtma cihazının yanında bulunan tank aracılığı ile kullanıcıya verilmektedir.

Su arıtma cihazı deposuna su gelmiyor ise tanktan önce cihaza giriş suyunun olup olmadığını kontrol etmek gerekir.Su arıtma tankı arıtma cihazında bulunan filtrelerin sonunda yerini almaktadır.Yani eğer  filtrelerden su geçmez ise su arıtma deposu dolmaz. Bu yüzden depoya gelen sudan çok cihaza gelen suyu kontrol etmek gerekir.Su arıtma cihazı deposuna su gelmiyor  ise filtrelerden su geçmiyordur. O yüzden öncelikle cihaz girişine ve  filtre geçişlerine dikkat etmek gerekir.

Su arıtma cihazı tankından su gelmiyor ise  tank içindeki hava oranını tamamlamak gerekir veya da tank içindeki diyaframın sağlam olup olmadığını kontrol etmek gerekir.

Su arıtma tankının sağlam olup olmadığını tanka oranında hava basarak kullanıp takip edebilirsiniz. Bir başka durum ise su arıtma tankının sibop kısmına basarak hava mı yoksa su mu geliyor diye bakabiliriz. Eğer Su geliyor ise büyük ihtimal ile tank diyaframı patlamış demektir. Bunun için en doğru yöntem değişim yöntemidir.