Oto Yıkama Su Arıtma / Araç Yıkamada Kullanılan Su Arıtma Üniteleri

Araç Yıkamada Kullanılan Su Arıtma cihazları; araçlarda yıkama sonrası iz kalmaması için tasarlanan ürünlerdir. Su arıtma sistemleri hayatımızın her alanında kullanılmaya başlamıştır.

Oto yıkamalarda araçlar daha temiz ve parlak olması için su arıtma sistemleri kullanmaktadırlar. Gelen suyun şebeke veya kuyu su olması önemli değildir. Bu gelen suyun değerleri analiz edilerek ona göre bir sistem tasarımı yapılır.

Ayrıca benzin istasyonlarda çıkan otomatik  araç yıkama makineleri  gelen suyun temiz olması cihazın daha rahat ve daha az deterjan harcamasına sebep olur.Araba yıkama makineleri için su arıtma cihazı tasarlanacak ise yıkama alanında kullanılacak cihaz sayısı ve kapasitesi dikkate alınmalıdır. Bu sayede yeterli derecede kullanılacak cihazlar tasarlanır. Oto yıkama su arıtma ünitesi sayesinde gelen suyun temiz olması araçta hem parlaklık hem de iz bırakmaz. Bu durumda müşteri memnuniyetini büyük oranda artırır.Ayrıca hem yıkama için kullanılan deterjan veya da iş gücü olarak yıkama sonrası yapılan silme veya temizleme işlemine gerek kalmaz. Çünkü araçtaki parlaklık artar ve hiçbir iz kalmaz.

Oto yıkamalarda kuyu suyu kullanılıyorsa yapılacak sistem ona göre tasarım yapılmalıdır. Bu sayede gelen suyun istenilen verimde çalışması ve daha verimli olması sağlanır. Oto yıkamalarda kullanılan su arıtma cihazları bir tek cihazdan oluşmamaktadır. Bir kaç özelliğe sahip ünitelerin birleşmesi ile oluşturulan sistemin kontrolleri de belli aralıklar ile yapılmalıdır. Bu sayede cihazın uzun vadede çalışmasını sağlamış olursunuz.