İhlas Aura Cebilion Su Arıtma Bakımı & Filtre Değişimi

İhlas Aura Cebilion Su arıtma cihazı bakımı; belli kullanımdan sonra yapılması gereken bakım türlerindendir. İhlas Su Arıtma firması evsel su arıtma alanında bu işi ilk yapan firmaların başında gelmektedir. Elbette ilk çıkan Sistemler ile şuandaki su arıtma  ürünleri arasında dağlar kadar fark vardır.

İhlas su arıtma cihazları genelde bayi bazında değilde müşteri temsilciliklerinin pazarlama yöntemi aracılığı ile satışlarını yapmaktadır. Her bölgede bulunan bir temsilcilik aracılığı ile oluşturulan satış temsilciliği ağı ile hizmet vermektedir. İhlas su arıtma firması da  bu bölgede bir veya birden fazla şube açmıştır. Firma köklü ve sektörde ürün portföyü geniş olan bir firmadır.

İhlas su arıtma cihazları ilk çıkan model ile şimdiki model arasından çok büyük değişimlere uğramıştır. Sistem gün geçtikçe teknolojinin de yenilenmesi her geçen gün geliştirilerek tasarlanmıştır. Aşağıda İhlas Su Arıtma Modelleri ile ilgi resim gösterilmiştir.

Kullanımı bir çok evde yaygın olan bu cihazlar kaliteli ve temiz su üretimi yapan cihazlardır.  İlk çıkan arıtma sistemleri sadece filtre özelliğine sahip olması sebebi ile  sudaki belli parametreleri değiştirebiliyordu. Yani filtre seviyesi belli bir ölçüde olabiliyordu. Ancak sonradan geliştirilen ürün ile Reverse Osmosis yöntemi (Ters Ozmos) ile filtre özelliğine sahip ürünler çıkartılmıştır. Bu da sudaki tüm zararlı maddelerin tamamını engelleyici bir özelliğe sahiptir. Bu yöntem ile iki model çıkartan firma cihazların üzerinden İhlas ismini kaldırmıştır. Aura cebilion su arıtma cihazı olarak markalaşan ürünler müşteride ihlas ürünü değil gibi algılansa da bu marka ihlas bünyesine ait bir markadır. Bu şekli ile hem servis ağı hem de kalitesi bakımından diğer firmalardan ayrılmaktadır.

İhlas Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi ve Ömürleri

İhlas su arıtma cihazı filtrelerini firmamızdan temin edebilirsiniz. Su arıtma alanında faaliyet gösteren firmamız  bu sektörler alakalı olan markaların yedek parçalarını bulabileceğiniz bir firmadır.

Su arıtma cihazları satışında önde gelen firmalardan olan İhlas su arıtma firması sektörün ilk firmalarından olup faaliyetlerine hala daha devam ettirmektedir. İlk çıkan ürünlerden bugüne kadar gelen sistemlerde çok büyük farklılıklar mevcuttur. Gelişen teknoloji ile su arıtma sistemleri de gelişmiştir. İhlas firması da geçmişte sattığı ürünle şuan ki sattığı ürün arasında çok fark vardır.

İhlas su arıtma cihazları ilk çıkan filtre şeklinde olup musluğa takılan tip modelleri ile piyasaya giriş yapmıştır. Sonradan geliştirerek Reverse osmosis (ters Ozmoz) yöntemi ile arıtma yapan cihazlar ile devam etmiştir.

İhlas su arıtma cihazı Filtreleri ve görevleri

İhlas su arıtma cihazları filtrelerinin  ilk çıkan cihazla sonradan çıkardığı cihazlar arasında sayı farkı mevcuttur. İlk çıkan cihazlarında yani musluğa takılan ürünlerinde üç filtre vardı. Bunlar belli parametreleri düşürmekteydi. Sonradan çıkan cihazlarda bu sayı beşe yükselmiştir.

Şuan ki İhlas su arıtma cihazlarında  beş aşamalı filtrasyon sistemi  kullanılmaktadır. Bu kullanılan filtrelerin hepsinin ayrı ayrı görevleri bulunmaktadır. İhlas su arıtma cihazı filtre görevleri aşağıda sıralanmıştır.

 5 Micron Filtre; bu filtre spun veya da sediment filtre olarak da adlandırılır. Cihazın en ön filtresi olarak görev yapmaktadır.İçindeki gözenekler 5 micron ölçüsündedir. Sudaki kaba tortuları,katı maddeleri,partikülleri ve çamuşlaşmayı tutmak için kullanılan filtre çeşidir. Kullanıma göre ve gelen suyun değerine göre ömrü belirlenmektedir.

Granül Aktif Karbon Filtre; Bu filtre genel olarak sistemin ikinci sırasında yer alarak çalışmaya dahil olmaktadır. Sudaki inorganik maddelerin tutulması için tasarlanan bu filtre shel kap içerisine yerleştirilen  karbon sayesinde işlem görmektedir. Çıkan yeni modellerde bu farklı şekillerde de üretimi yapılmaya başlanmıştır.

Blok Karbon Filtre; Bu filtre cihazın çalışmasında genel olarak 3. sırada yer almaktadır. Bu filtre pres ile sıkılmış karbon mineralinden oluşturulmaktadır. Genel özelliği sudaki koku ve renk değişimine sebep olacak maddelerin arıtımını sağlamaktır. Ayrıca önündeki Granül Aktif Karbon filtreden kaçacak olan karbon parçacıklarını filtreleyerek sistemde kirlenmeyi önleyecektir.

Membran Filtre; Cihazdaki en önemli filtre özelliğine sahip olan filtre budur. Cihazın ana beyni de diyebileceğimiz filtredir. Suyun içerinde zarar verebilecek herhangi bir maddenin geçmesine izin vermez. Bakteri ve virüs gibi hastalıklara sebep olan etmenler de bu filtreden geçemez. Sistemin genel olarak 4. sırada kullanılmaktadır.

Post Karbon Filtre; Cihazın en sonunda kullanılan filtredir. Diğer filtrelerin aksine sudan bir şeyler almak için değil suya mineral takviyesi yapmak için kullanılan filtredir. Bu filtre ile sudaki alınan zararlı veya yararlı maddelerin yerine direkt vücudumuza yararı olan mineral takviyesi sağlanmaktadır. Bu şekilde suda lezzetli ve kaliteli bir su haline gelmektedir.

İşte görüldüğü üzere sistemde kullanılan bütün filtreler detaylıca anlatılmıştır. İhlas su arıtma cihazı filtre ömrü  sistemin kullanımına göre değerlendirilmektedir. Bu filtrelerin belli dönemlerde değişmesi gerekmektedir. Bu değişimleri düzenli ve aksatmadan yaptığınız takdirde kaliteli ve sağlıklı su içebilirsiniz. Hem daha uygun fiyatlar ile alma şansınız olmaktadır. 

İhlas Su Arıtma Cihazı Bakım Zamanları

İhlas Aura Cebilion  su arıtma cihazı bakım süreleri genel olarak bulunduğu bölgenin şebeke suyuna ve kullanımına bağlı olarak değişim göstermektedir. Buna göre belli deneyimlerin ışığında belirli süreler ayarlanmasına rağmen bazen bu sürelerde değişim görülebilmektedir.

  • İhlas Su Arıtma Cihazı 6 aylık bakımı: 3 filtre değişimi yapılmaktadır.5 Micron+Gac+Blok Karbon
  • İhlas Su Arıtma Cihazı Senelik bakım : 4 Filtre Değişimi Yapılmaktadır.5 Micron+Gac+Blok Karbon+Tatlandırıcı
  • İhlas Su Arıtma Cihazı Komple bakım : 5 Filtre Değişimi Yapılmaktadır.5 Micron+Gac+Blok Karbon+Tatlandırıcı ve Ana filtre dediğimiz Membran Filtre

Bu filtre değişimi zamanlarında bakım yapılmalıdır.Cihazın verimli ve arızasız bir şekilde çalışması için bakımların zamanında yapılması gerekmektedir. İhlas su arıtma servisi için 444 49 49 no lu numaradan destek alabilirsiniz.

İhlas Su arıtma Cihazı Filtre değişimini kendiniz yapmak isterseniz  filtreleri temin ederek yapabilirsiniz. Bu şekilde hem servis ücretinden hem de daha ekonomik şekilde değişim sağlayabilirsiniz. Ürünlerimizin internet üzerinden temiz edebilirsiniz. Aşağıda satış linklerimiz sunulmuştur. Ücretsiz Kargo ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

6 Aylık Bakım

Yıllık Bakım

Komple Bakım